Kariéristka nebo žena pro rodinu? Co je správně?

Jaký postoj je správný? Kariéristka za každou cenu nebo žena pro rodinu?

Teď mě samozřejmě proklejí všechny ženy, které vždy byly zapřísáhlé feministky nebo se kdy zasloužily o rovnoprávnost žen s muži.

Vlastně ani tento přístup nepopírám, jen bych ráda ukázala i druhou stranu mince.

Každému vyhovuje něco jiného. Samozřejmě. Můžou mezi námi existovat zapřísáhlé kariéristky či přehnané feministky, které se zkrátka za každou cenu potřebují vyrovnat mužům. Potřebují vědět, že chod rodiny (pokud tedy vůbec nějakou mají), co do rozpočtu, funguje i jejich přičiněním nebo možná primárně díky nim.

Ano, třeba to tak opravdu některé z nás mají, ale víte, co si o tom myslím já?

PODLE MĚ JE TO JEN PÓZA!

Tyto ženy si dle mého názoru neumějí jen přiznat, že by zkrátka vedle sebe chtěly mít muže, který se o ně opravdu dokáže postarat a nechá je být přirozeně ženskou bytostí, jakou bezpochyby od přírody jsou.

Třeba i využít naší silnou ženskou stránku, kterou je především umění budovat příjemný a bezpečný domov pro rodinu, a tím vytvořit prostor, kde může každý načerpat energii do dalšího dne.

Ano, teď možná některá z vás namítá, co je to za pipku bez ambicí?

A vidíte, přeci bych to o sobě neřekla. Jen mi doba na rodičovské dovolené dala možnost vyzkoušet si, co je to být HOMEMAKEREM – tvůrcem domova – a zjistila jsem, že to má svůj smysl.

Kopie souboru P1070513

Máte čas vytvářet přívětivé útočiště pro všechny členy rodiny, místo, kam se rádi vracejí a to především díky tomu, že máte čas uvažovat i o tak banálních věcech jako třeba, čím byste mohla vylepšit obývací pokoj, aby se tam lépe vešla vaše řádící dítka, ale také, abyste tam mohla lépe strávit příjemný večer s mužem, který má konečně den volna, lépe se věnovat zájmům celé rodiny, zaměření vašich dětí a nepropásnout tak jejich nadání či jejich vášně.

To vše dává našim dětem velký kapitál do života v podobě vyrovnanosti a vnitřní pohody. Tím mají velmi dobrý předpoklad, aby jednou vedly přesně takový život, jaký si opravdu přejí. Bez přetvářek a tlaků z okolí.

Jako homemaker (vlastně novodobá žena v domácnosti) nejste zbytečně vyčerpaná z práce, jen z dětí :))), neprocházejí skrze vás žádné stresy ze zaměstnání, které si většina z nás nosila vždy ze zaměstnání až domů a šířila je kolem sebe jako vir. Na to přeci stačí i jeden člověk, váš muž, aby otrávil svou špatnou náladou celou rodinu, tak proč být na to hned dva?

Nejlepší na tom všem je fakt, že tímto vším vás nenabádám k tomu, aby se z vás staly Strepfordské paničky a se zatuhlým úsměvem jste vítaly vašeho muže u dveří v okamžiku, kdy dorazí z práce a celý den se staraly o blbosti.

Vůbec ne!! Všechno řečené vás přirozeně naladí na kreativní vlnu a vy sama budete chtít něco vytvářet. A to „NĚCO“ může, stejně tak jako před mateřskou, generovat příjem. A to bez stresu shora v podobě šéfa, špatné pracovní doby a se vztekem v duši, že nemáte na nikoho a na nic čas. Vše si můžete přirozeně přizpůsobit vašim potřebám a ku spokojenosti cele vaší rodiny.

Abychom se špatně nepochopily.

Neříkám tím: „Válejte si doma šunky a nechte vše na manželovi, ať se stará o zabezpečení rodiny“. To proboha vůbec ne!!!

Říkám tím: “ Pokud vám to finanční situace rodiny jen trochu dovoluje, dopřejte si i po skončení rodičovské dovolené tolik času bez zaměstnání, abyste si opravdu důkladně promyslela, jak dále naložíte s vlastním životem a do čeho se vám opravdu chce a také vyplatí investovat svůj čas a energii.“

business-idea-534228_1280

Ne vždy je totiž tou správnou cestou bezmyšlenkovitý návrat do původního zaměstnání zkrátka jen proto, že vám přeci končí rodičovský příspěvek a rodina okamžitě potřebuje tento příjem něčím nahradit.

Je samozřejmě rozumné si situaci po skončení rodičovské dovolené/příp. pobírání rodičovského příspěvku promyslet včas a to ještě před koncem tohoto období a ideálně již na nějakém dalším uplatnění již pracovat.

Takže výzva k akci na závěr 🙂

Popřemýšlejte o sobě, o svých zájmech, touhách a snech. Určitě jimi je práce od nevidím do nevidím, za minimální mzdu, s nezajímavou pracovní náplní, a potažmo život bez času na rodinu a vaše koníčky??? Nechcete pro sebe přeci jen něco lepšího?

Jsem si více než jistá, že chcete svůj život opravdu prožít a ne jen ho přežít!!

Tak se chopte příležitosti, kterou rodičovská dovolená nabízí a myslete na budoucnost a především na sebe! A promyslete vaše možnosti ve světě byznysu. 

Tereza Vlčková

Mou vášní jsou finance, podnikání, myšlení úspěšných lidí a život, jaký spolu s ním přichází. Mým životním posláním je dovést i mou rodinu na pravou stranu - do světa finanční a psychické svobody - a umožnit tak mým dětem žít život, ve kterém již neexistují žádné mantinely a strachy z života podle vlastních představ. Můj osobní příběh k přečtení ZDE >>

Komentáře